Lublin - klasztor OO. Bernardynów - Wydarzenia 2013 r.


Go to content

  Wydarzenia 2013 r. 

Rok 2011   ● Rok 2012    ● Rok 2013   ● Rok 2014   ● Rok 2015   ● Rok 2016  Rok 2017 
Galerie zdjęć   ● Video

Wizyta kolędowa - Dziękujemy naszym parafianom za serdeczne przyjmowanie. Relację można przeczytać w ogłoszeniach parafialnych, a statystykę obejrzeć tutaj. Niech wraz z odwiedzinami kapłana zstąpi na te domy Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok.


Sprawozdanie duszpasterskie o. proboszcza na zakończenie roku 2013 (z wieczornego nabożeństwa)


"Adwentowe Jerycho Różańcowe i rekolekcje  - w dniach 8-14 grudnia 2013 r. - w ramach Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. W każdy dzień, na wyznaczone godziny zapraszani są do modlitwy mieszkańcy poszczególnych bloków i ulic: OTO WYKAZ. Zapraszamy szczególnie na stałe punkty dnia:
Msza Św.: 6.30 (roraty), 18.00  (z kazaniem  rekolekcyjnym)  i  24.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia  - 15.00
Apel Jasnogórski  - 21.00;  
SPOWIEDŹ rekolekcyjna – w sobotę od 17.00 – 21.00     

Szczegółowy program czasowy TUTAJ

"OPŁATKI" na Boże Narodzenie  - poświęcone zostały w I Niedzielę Adwentu (1 grudnia) i roznoszone po całej parafii przez członków Rady Parafialnej, Legionu Maryi, Żywego Różańca, Domowego Kościoła, Br. Damiana i chętnych mieszkańców danego bloku. Dla rozpoznania przedstawicieli naszej parafii (odróżnienia od krążących oszustów) będą mieć identyfikatory i zeszyty z pieczęcią parafii oraz dodatkowo w tym roku będą roznosić ankietę do kartoteki parafialnej.

  "RORATY" - o godz. 6.30.

  "Uroczystość  Chrystusa Króla" - do uroczystości przygotowujemy się przez 9-dniowa nowennę po Mszy św. wieczornej. W sam dzień uroczystości po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynne na zakończenie Roku Wiary oraz akt intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii.

16 XI - Dzień integracyjny Dzielnicy Sławin "Nasz aktywny Sławin"   - w programie akcja prozdrowotna "Jak żyć zdrowo i dbać o zdrowie" połączona ze spacerem Nord Walking ulicami Sławina oraz warsztatami z profilaktyki prozdrowotnej i bezpłatnymi badaniami od godz. 13-15. W drugiej części od godz. 15-18 spotkania dyskusyjne i prelekcje na temat historii Sławina oraz jego przyszłości. Zapraszamy do sali konferencyjnej klasztoru.

Narodowe Święto odzyskania Niepodległości  - święto państwowe. W kościele porządek mszy św. jak w dzień powszedni tj. o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do gorliwszej modlitwy za Ojczyznę.

Nabożeństwa za zmarłych "WYPOMINKI" - codziennie o godz. 17.30 (wyczytywanie zmarłych i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. wieczornej Różaniec za zmarłych). Kartki wypominkowe można zabrać z kościoła lub wydrukować sobie z tego wzoru. Karki składamy w zakrystii lub do specjalnego pudełka.

21-23 X - (od poniedziałku do środy) - Rekolekcje różańcowe - prowadzone przez Jana Budziaszka (muzyka zespołu Skaldowie). Codziennie o godz. 17.30 Różaniec (prowadzony przez pana Budziaszka), następnie Msza św., a po niej Konferencja rekolekcyjna i Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

4 X - w piątek - Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu - Msza i TRANSITUS o godz. 18.00
Uroczystość połączona z Jubileuszem 50-lecia życia w zakonie o. Oktawiana oraz poświęceniem nowej rzeźby św. Franciszka do ołtarza głównego.

6 X - w niedzielę - KONCERT "Cantico delle creature" - Hymn stworzeń św. Franciszka.  Po mszy św. o godz. 11.00. Wystąpiła światowej klasy sopranistka z Austrii Grażyna Zielińska, na organach Stanisław Diwiszek, na skrzypcach prof. Janusz Purzucki. Było to pierwsze  wykonanie tego dzieła w Lublinie i spotkało sie z wielki aplauzem słuchaczy (wkrótce relacja audio-video).

FESTYN PARAFIALNY- 23 VI 2013 r. -
Zobacz program i zdjęcia , plakat w PDF
   
              

   

"Czerwcowe grillowanie" - organizuje Wspólnota Domowego Kościoła przy naszej parafii dla wszystkich małżeństw, które pragną dołączyć do tej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godz. 16.00 w ogrodzie klasztornym.  O Domowym Kościele poczytaj TUTAJ

ODPUST PARAFIALNY Św. Brata Alberta - 17 VI 2013 r.  (poniedziałek)- Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 20.00.  Główna Msza odpustowa o godz. 18.00 z udziałem Opata klasztoru cysterskiego z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna.  Podczas odpustu można było nabyć tradycyjny "Chlebek św. Alberta", a po mszy św. o godz. 18.00 odpustowe ciasta.

Procesja Bożego Ciała - po Mszy św. o godz. 9.00      (zobacz mapke trasy procesji)  i  Album ze zdjęciami

19 maja WIZYTACJA parafii i Bierzmowanie  - W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wizytację kanoniczną naszej parafii z ramienia diecezji lubelskiej przeprowadził ks. bp prof. dr hab. Józef Wróbel. Wizytacja przebiegła w bardzo serdecznej atmosferze, a ks. biskup wielokrotnie dziękował parafianom za zaangażowanie w życie religijne i budowę kościoła. Spotkał się także z licznymi grupami parafialnymi. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania 44 osobom spośród naszej młodzieży. Na uroczystości byli obecni księża z sąsiednich parafii, za co im bardzo dziekujemy. Dziękujemy także tym, którzy włączyli się w całodzienne świętowanie, zwłaszcza służbie liturgicznej i chórowi "Albertus".

Nabożeństwa majowe - odprawiane były codziennie aż w 5 miejscach parafii:  o godz. 17.30 w kościele, oraz przy 4 przydrożnych kaplicach: o godz. 19.00 na Poligonowej, o 19.30 (w górnej części ul. Willowej i na Sławinku) oraz o 20.00 (na początku Willowej). Dziekujemy parafianom za piekna modlitwę i podtrzymywanie polskich tradycji śpiewu przy kaplicach.

(12-13 IV) Rekolekcje Ewangelizacyjne i ACIES dla Legionu Maryi - wygłosił o. Józef Zderkiewicz - PROGRAM i FOTO. W niedziele 14 IV wygłosił także do wszystkich kazanie o Św. Ojcu Pio.Wielki Post i Wielki Tydzień 2013

Rekolekcje Wielkopostne  - 10-13 marca (od niedzieli do środy). Wygłosił o. Nikodem Sobczyński OFM.

Obchody Wielkiego Tygodnia: Zobacz foto/Video
* Droga Krzyżowa ulicami parafii - w Wielką Środę o godz. 18.30 - zgromadziła wielkie rzesze parafian.
*
Wielki Piątek - odsłonięcie nowego Krzyża !!!
zobacz VIDEO i całonocna adoracja przy grobie Pańskim zobacz grafik dyżurów
*
Wielka Sobota -święcenie pokarmów od 8-15. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00
*
Niedziela Zmarwychwstania - Resurekcja o godz. 6.00. Procesja wyjątkowo wewnątrz kościoła, ze względu na wielki śnieg i zimno. -  zobacz VIDEO ze śpiewem naszego Chóru "Albertus"
 

 


 Spotkania Wielkanocne

* Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i Legionu Maryi - w niedzielę 7 kwietnia
* Chóru "ALbertus" - w niedzielę 7 kwietnia

*  Rady Parafialnej  - w środę 10 kwietnia


I  KOMUNIA  ŚWIĘTA i BIERZMOWANIE '2013 r.  

       I Komunia Święta w 2013 r. -  w niedzielę 12 maja o godz. 11.00. Spotkania w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca o godz. 12.15. (W 1 niedzielę spotkania także z rodzicami - w innym pomieszczeniu, a w 3 niedziele tylko dzieci - w sali konferencyjnej klasztoru). Poświęcenie i rozdanie Różańców w niedziele 30 IX na Mszy św. o godz. 13.00. Kolejne spotkanie w 3 niedzielę października o godz. 12.15.
      Druga grupa dzieci (ze szkoły Paderewskiego na Czechowie)  będzie miała I Komunię 9 czerwca 2013 r. o godz. 11.00. Spotkania przygotowawcze z dziećmi i rodzicami w każdą 2 niedziele miesiąca o godz. 12.15 w klasztorze.
  Rocznica I Komunii św. - 26 maja o godz. 11.00
  Bierzmowanie - 19 maja 2013 r.


PIELGRZYMKI w 2013 r.

1. Radecznica i Leżajsk (Sankturium św. Antoniego, i MB Leżajskiej) 13 czerwca 2013.  zobacz szczegóły
2. Medjugorie (początek września 2013 r.  zobacz szczegóły
3. Ziemia Święta (koniec września 2013 r.) zobacz szczegóły

 

Sprawy budowlane

 * Trwają prace przy ociepleniu dachu między zakrystią a klasztorem oraz tynkowanie pomieszczeń na poddaszu.
 

* W kościele zakończono malarstwo artystyczne na kolumnach.

* Zakupiono ozdobne naczynie na wode święconą.

* W Wielki Piatek odsłonięto (wykonywany przez 6 miesięcy) rzeźbiony w drewnie Krzyż Pana Jezusa do głównego ołtarza w Prezbiterium

(szersze informacje i foto z montażu).

* Przygotowywana jest rzeźba w kamieniu ołtarza soborowego.
* Na wiosnę rozpoczną się prace przy kanalizacji deszczowej placu przedkościelnego, doprowadzenie hydrantów do kościoła i nasadzenie drzew na placu przedkościelnym.


.

.


Back to contentt | Back to main menu