Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów pw. Brata Alberta


Go to content

  Wydarzenia 2014 r. 

Rok 2011   ● Rok 2012    ● Rok 2013   ● Rok 2014   ● Rok 2015   ● Rok 2016  Rok 2017 
Galerie zdjęć   ● Video

 

"Uroczystość  Chrystusa Króla" - do uroczystości przygotowywaliśmy się przez 9-dniowa nowennę po Mszy św. wieczornej. W sam dzień uroczystości po każdej mszy św. odmówiliśmy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Jezusa, za który można było uzyskać odpust zupełny.

Peregrynacja relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 15-19 listopada - tuż po Narodowym Święcie Niepodległości mieliśmy okazję kontynuować modlitwę za Ojczyznę przed relikwiami patrona Solidarności i wielkiego bojownika o wolność człowieka. Powitaliśmy relikwie bł. Jerzego wraz z obrazem Matki Bożej i krzyżem nowohuckim w sobotę wieczorem. W niedzielę zaś każdy mógł oddać cześć bł. Jerzemu przez ucałowanie relikwii.

* 11 listopada - Narodowe święto Niepodległości - MODLITWA W INTENCJI OJCZYZNY - godz. 18.00 Msza św., godz. 19.00 KONCERT ku czci św. Jana z Dukli, patrona Polski - wystąpił chór "Camerata Lubelska". PROGRAM.

* Nabożeństwa za zmarłych "WYPOMINKI" codziennie o godz. 17.30 (wyczytywanie zmarłych i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. wieczornej Różaniec za zmarłych). Kartki wypominkowe można było zabrać z kościoła lub wydrukować sobie z tego wzoru.

  10-12 X 2014 - Międzynarodowy Kongres naukowy w trwającym Roku św. Jana z Dukli pt: "Dehumanizacja i depersonalizacja w medycynie i świecie współczesnym, a życie św. Jana z Dukli". Organizatorem było Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i Fundacja św. Jana z Dukli. Zaproszeni zostali najwybitniejsi profesorowie medycyny z całego świata i wielcy dostojnicy Kościoła - szczegóły programu i relację ze wszystkich wykładów zobacz na stronie www.patron2014.pl

4 X - w sobotę - Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu - Msza i TRANSITUS o godz. 18.00.

Nabożeństwa Różańcowe - codziennie o godz. 17.30

Otwarcie Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50 - 20 września 2014 r. - opis szkoły znajdziesz tutaj.

Ministrancki rajd rowerowy - - zorganizowany przez nowego opiekuna ministrantów o. Emila. Zobacz kilka fotek.

Rok 2014 Rokiem Św. Jana z Dukli

Przeczytaj relację i oglądnij zdjęcia

 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2014 rokiem św. Jana z Dukli, Patrona Polski. W 2014 roku mija bowiem 600 lat od urodzin św. Jana z Dukli oraz 275 rocznica ustanowienia go patronem Polski. Jest to zatem szczególny rok i wyróżnienie dla naszego Zakonu, gdyż św. Jan był Bernardynem.   Poczytaj więcej o św. Janie

Procesja Bożego Ciała - po Mszy św. o godz. 9.00      (zobacz mapke trasy procesji) 

Rozbiórka starej kaplicy - w lipcu i sierpniu 2014 r. rozebraliśmy starą drewnianą kaplicę, która została wybudowana w 1991 r. jako tymczasowa i służyła nam przez 20 lat. Po wprowadzeniu się do nowego kościoła w 2011 r. stała już pusta i nieużywana. Aby w ten sposób nie niszczała, ofiarowaliśmy ją do bardzo potrzebującej kościoła parafii na Ukrainie (koło Kijowa). Wszystkimi pracami zajęła sie specjalna ekipa fachowców z Ukrainy. Pierwotnie kościółek miał być natychmiast przewożony i składany na Ukrainie, jednakże wielość potrzebnych dokumentów do przewozu na Ukrainę sprawiła, że procedura załatwiania pozwoleń trwała aż do grudnia, dlatego dopiero 29 grudnia wszystkie elementy kościoła zostały zapakowane na tiry (Scania). W ten sposób podarowany został kościółek z pełnym wyposażeniem, ławkami, ołtarzem, tabernakulum, żyrandolami itp.   

tak wyglądał:

 

ale był za mały:

 

Procesja Bożego Ciała - po Mszy św. o godz. 9.00      (zobacz mapke trasy procesji) 

Budowa kościoła

 

    Trwają kolejne prace budowlane na placu przed kościołem. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej i sanitarnej rozpoczynamy utwardzenie placu i budowę parkingów. Prosimy o wsparcie finansowe i modlitewne.

Wielki Post 2014

Grób Pański 2014. Wielki Tydzień - zobacz zdjęcia

Środa       - Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 18.30
Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
                - Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00 (możliwość spowiedzi)
Piątek:    - odwiedziny chorych od godz. 9.00
               - Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00
               - Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00
               - Adoracja w grobie całonocna
(wykaz ulic i bloków do adoracji  - pdf)
Sobota     - Święcenie pokarmów od 8.00 - 15.00
               - Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00
Niedziela  - Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00

Rekolekcje Wielkopostne - odbyły sie w dniach 9-12. Prowadził je dr hab. Mieczysław Guzewicz, podejmując temat "Recepta na szczęśliwe małżeństwo". (otwórz plakat informacyjny)  Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas łaski..

Posłuchaj wybranych nauk:

Dzień 1 Niedziela   plik
 
Dzień 2 Poniedziałek  plik

Dzień 3 Wtorek  plik

Dzień 4 Środa  plik


Nowenna przed kanonizacją Jana Pawła II

 Przed kanonizacją Jana Pawła II - przygotowujemy się du-chowo poprzez  Nowen-nę 9 sobót - początek 1 marca. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwa. Podczas pierwszej soboty poświęciliśmy chorągiew z wizerunkiem Jana Pawła II i Jezusa Miłosiernego (haftowana ręcznie przez SS. Karmelitanki z Dysa, a ufundowana przez Józefę i Stanisława Brzozowskich).

Wystawa i koncert ku czci św. Brata Alberta  

Wystawa i koncert w niedziele 9 marca - zorganizowana została w ramach rocznicy Powstania Styczniowego, a dedykowana Św. Bratu Albertowi pt. Brat Albert - powstaniec, artysta, święty. Koncert słowno-muzyczny  Każdemu marzy się wolność odbył się o godz. 19.15.  (otwórz i zobacz więcej). Klub Dyskusyjny

Spotkania w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w klasztornej  "Kawiarence pod Aniołkiem"    
Klub powstał w styczniu 2012 r. i ma na celu umożliwienie wzajemnej wymiany myśli na tematy z zakresu kultury, historii, prawa i współczesnej cywilizacji.


Planowane PIELGRZYMKI w 2014 r.  

* 31 maj-1 czerwiec. Do Sanktuarium św. Jana z Dukli (na centralne uroczystości jubileuszowe) plus Sanktuaria Maryjne w Dębowcu, Tarnowcu i Rzeszowie - Koszt ok. 130 zł. Przedpłata przy zapisie 25 zł. program 

* 13 czerwca - do Radecznicy - koszt 25 zł.

* Do Ziemi Świętej 28.08-04-09 - program  informacje dla pielgrzymów 

* 12-13 września - do Częstochowy i Kałkowa-Godowa (pielgrzymka legionu Maryi)


CODZIENNY  RÓŻANIEC  

- w dni powszednie o godz. 18.30.
- w niedziele o 8.30.
 Odmawiamy go nieustannie już od początku września 2011 r. Główną intencją jest modlitwa za Ojczyznę, a także w różnych intencjach naszej parafii, byśmy budowali nie tylko kościół ale także stanowili piękną duchowo wspólnotę. Specjalne intencje na poszczególne tygodnie podaje o. proboszcz.  (Różaniec prowadzą) 
Zachęcamy do wspólnej modlitwy !


 I  KOMUNIA  ŚWIĘTA i BIERZMOWANIE 

Nie było I Komunii w 2014 r.
Rocznica I Komunii św. -11 maja 2014 r. o g. 11.00
Przygotowanie we wtorek i piątek (6, 9 maja) o godz. 19.00. Spowiedź w sobotę  10 maja o godz. 16.00
Bierzmowanie - 17 czerwca 2014 r.  o godz. 18.00


●Tylu nas odwiedziło


Back to contentt | Back to main menu