Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów pw. Brata Alberta


Go to content

Wydarzenia 2015 r. 

Rok 2011   ● Rok 2012    ● Rok 2013   ● Rok 2014   ● Rok 2015   ● Rok 2016  Rok 2017 
Galerie zdjęć   ● Video

Adwentowe Jerycho Różańcowe i rekolekcje  - w dniach 8-14 grudnia 2015 r. - w ramach Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP i na rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W każdy dzień, na wyznaczone godziny zapraszani są do modlitwy mieszkańcy poszczególnych
 bloków i ulic: OTO WYKAZ ULIC i BLOKÓW. oraz   WYKAZ CZASOWY
Zapraszamy szczególnie na
stałe punkty dnia:
  6.00 -
Msza Św (roraty) i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu,
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia  
18.00 - Msza św.
21.00 - Apel Jasnogórski
24.00 - Msza św.

REKOLEKCJE ADWENTOWE - w dniach 13 (niedziela) - 15 XII (wtorek).
SPOWIEDŹ rekolekcyjna
– w poniedziałek od 17.00 – 21.00     

RORATY o. godz. 6.00 - zapraszamy z lampionami adwentowymi.

OPŁATKI na Boże Narodzenie  - poświęcone w I Niedzielę Adwentu (29 listopada) będą roznoszone w pierwszym tygodniu Adwentu po całej parafii przez członków Rady Parafialnej, Legionu Maryi, Żywego Różańca, Domowego Kościoła, Br. Waltera i chętnych mieszkańców danego bloku. Dla rozpoznania przedstawicieli naszej parafii (i odróżnienia od oszustów) będą mieć identyfikatory i zeszyty z pieczęcią parafii. Dziękujemy za ich serdeczne przyjmowanie. Bardzo ważnym jest, aby na Wigilie brać tylko opłatki poświęcone, a dodatkowo jeżeli bierze się je z własnego kościoła, to jest to duchowa łączność podczas wigilii także z kapłanami pracującymi w parafii. Dobrowolne ofiary składane za opłatki są okazją do wsparcia wielkiego dzieła budowy kościoła. W tym roku potrzeby są ogromne, dlatego warto wspomóc. 

"Uroczystość  Chrystusa Króla" - do uroczystości przygotowujemy się przez 9-dniowa nowennę po Mszy św. wieczornej. W sam dzień uroczystości po każdej mszy św. odmawiamy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Jezusa, za który można uzyskać odpust zupełny.

Planowana pielgrzymka w 2016 r. - "Śladami św. Pawła do Grecji" - na przełomie maja i czerwca. Zgłoszenia u o. Oktawiana. Oto program pielgrzymki.

W Dzień Zaduszny (poniedziałek) - Msze św. jak w każdą niedzielę: 7, 9, 11, 13, 16.30, 18. Jest to wprawdzie dzień roboczy i można wykonywać wszystkie prace ale nie zaniedbajmy także modlitwy, by przyjść do kościoła, przyjąć Komunie św. i ofiarować odpust zupełny za wybraną duszę.

Nabożeństwa za zmarłych "WYPOMINKI" - codziennie o godz. 17.30 (wyczytywanie zmarłych i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. wieczornej Różaniec za zmarłych). Kartki wypominkowe można zabrać z kościoła lub wydrukować sobie z tego wzoru. Karki składamy w zakrystii lub do specjalnego pudełka.

Nabożeństwa Różańcowe - codziennie o godz. 17.30

4 X - w niedzielę - Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu - Nabożeństwo TRANSITUS o godz. 19.00

Spotkania przygotowawcze dzieci pierwszokomunijnych - w 2 i 4 niedzielę, o g. 12.15.

Jerycho Różańcowe w intencji Centrum Onkologii i Służby Zdrowia w Lublinie od 30 sierpnia do 6 września.

    Tą wielką 7-dobową modlitwą dniem i nocą przed Najświętszym Sakramentem obejmujemy najbardziej pilne sprawy. Tym razem pragniemy się pomodlić w intencji Służby Zdrowia w Lublinie, a szczególnie szpitala Centrum Onkologii, które choć w ostatnim czasie wspaniale się rozwijało i rodziło wielkie nadzieje na super-specjalistyczny szpital, kompleksowo leczący chorych onkologicznie, nagle i niespodziewanie spotkało się z trudnościami ze strony władz decydujących o jego przyszłości. Trudno wytłumaczyć te problemy, bardzo zawiłe, ale mamy nadzieję, że nasza modlitwa pomoże je rozwiązać i pozwoli każdemu szpitalowi w Lublinie dobrze funkcjonować, wedle swego przeznaczenia i specjalizacji. Zależy nam na dobru każdego szpitala, a szczególnie ludzi chorych, dlatego modlitwą pragniemy objąć całą lubelską służbę zdrowia i zachęcamy do włączenia się w modlitwę tych wszystkich, którym dobro szpitali i chorych leży na sercu. Do modlitwy przyłączyło się już bardzo wiele grup modlitewnych z kilku parafii Lublina i okolic - bardzo im za to dziękujemy. Modlitwa Jerycha będzie trwać nieustannie od 30 sierpnia do 6 września. Na zakończenie (w niedziele o godz. 18.00) poświęcimy pomnik-fontannę św. Jana z Dukli, patrona Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Zapraszamy!  


Podczas Jerycha nocą.

Modlitwy organizują i prowadzą członkowie Legionu Maryi, Kół Różańcowych i różnych wspólnot modlitewnych z Lublina i okolic. Dziękujemy.    Dla prowadzących szczegółowy grafik dyżurów adoracyjnych jest tutaj.

  Program modlitwy:
Rozpoczęcie – w Niedzielę (30 VIII) Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
Nieustanne odmawianie Różańca przez 7 dni i nocy
oraz
stałe codzienne punkty: 7.00 – Msza Św.
  9.00 – Godzinki do NMP
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
18.00 – Msza Św.
21.00 – Apel Jasnogórski
24.00 – Msza Św.
Zakończenie – w Niedzielę (6 IX) Mszą św. o godz. 18.00
Na zakończenie Jerycha poświęcenie figury i źródełka św. Jana z Dukli, patrona Centrum Onkologii, na placu przed kościołem Bernardynów

UWAGA - w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) zamiast Mszy św. o godz. 16:30 jest Msza św. o godz. 20:00

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia - Matki Bożej Zielnej. Z tej okazji parafianki uwiły setki wianków z ziół i płodów ziemi, a w kościele przygotowana została specjalna dekoracja. Bóg zapłać osobom, które gorliwie i pięknie włączają się w życie parafii.

 

90-lecie kapliczki przy ul. Willowej - 13 sierpnia (w Dzień fatimski i święto Matki Bożej Kalwaryjskiej) świętowaliśmy rocznicę zbudowania kapliczki przy ul. Willowej, którą 90 lat temu wymurowali mieszkańcy Dolnego Czechowa (Stanisław Kokowicz, Andrzej Miedziak i Michał Wydra) jako podziękowanie za odzyskanie wolności i szczęśliwy powrót z wojny. Na upamiętnienie 90-tej rocznicy wmurowana została tablica pamiątkowa, którą poświęcił proboszcz o. Julian Śmierciak podczas procesji fatimskiej, która udała się właśnie w tamtym kierunku. Po procesji mieszkańcy Dolnego Czechowa przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek na placu klasztornym.

  

Odpust parafialny św. Br. Alberta - Środa 17 czerwca. Suma odpustowa o godz. 18.00. W tym roku po raz pierwszy przybył do naszej parafii metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który przewodniczył uroczystościom i udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Zobacz fotografie

 

Uroczystość Bożego Ciała - Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja Bożego Ciała wyruszyła po Mszy św. o godz. 9.00. Oto plan procesji (pdf), a poniżej zdjęcia (kliknij na fotografii).


10 maja - I Komunia Święta - o godz. 11.00. Do I Komunii Św. przystąpiło 53 dzieci.

2 maja (sobota) Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - (przeniesiona z niedzieli na sobotę) Msze św. o godz. 7.00, 9.00 - po południu o 18.00 i 20.00.
27 kwietnia - 1 Rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II - Msza św. dziękczynno-błagalna o godz. 18.00, po niej specjalne nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II..
Niedziela Miłosierdzia - o godz. 15.00 "Godzina Miłosierdzia", z odśpiewaniem Koronki i ucałowaniem relikwii św. S. Faustyny.  Poniżej można oglądnąć fragment śpiewanej wówczas koronki oraz filmik z procesji rezurekcyjnej.

Loading the player...

Loading the player...

  Wielki Tydzień 2015 - Grób Pański -  (kliknij zdjęcie aby obejrzeć galerię)

Boże narodzenie 2014/5 - wystrój kościoła

Szopka Bożonarodzeniowa w 2014/15 r. Wewnątrz wśród różnych ozdób makieta starej drewnianej kaplicy.
  

 •  

   

  Klub Dyskusyjny

  Spotkania w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w klasztornej  "Kawiarence pod Aniołkiem"    
  Klub powstał w styczniu 2012 r. i ma na celu umożliwienie wzajemnej wymiany myśli na tematy z zakresu kultury, historii, prawa i współczesnej cywilizacji.

   

   Planowane PIELGRZYMKI w 2015 r. 

  Do Dukli - 3 maja 2015 r. - na uroczystość koronacji obrazu.

  Do Sanktuariów Europy - 30 maj do 6 czerwiec 2015 r. PROGRAM

  do Ziemi Świętej - 8-15 września 2015 r. PROGRAM

  do Radecznicy - 13 czerwca

  do Lichenia - 11-12 lipca

  do Częstochowy (Legion Maryi)-11-12 września


  CODZIENNY  RÓŻANIEC  

  - w dni powszednie o godz. 18.30.
  - w niedziele o 8.30.
   Odmawiamy go nieustannie już od początku września 2011 r. Główną intencją jest modlitwa za Ojczyznę, a także w różnych intencjach naszej parafii, byśmy budowali nie tylko kościół ale także stanowili piękną duchowo wspólnotę.

   

   I  KOMUNIA  ŚWIĘTA i BIERZMOWANIE 

  W 2015 r. I Komunia - 10 maja
  Bierzmowanie
  - 17 czerwca 2015 r., g. 18.00