Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów pw. Brata Alberta


Go to content

Wydarzenia 2016 r. 

Rok 2011   ● Rok 2012    ● Rok 2013   ● Rok 2014   ● Rok 2015   ● Rok 2016  Rok 2017 
Galerie zdjęć   ● Video

PASTERKA o. godz. 24.00 - zapraszamy pół godziny wcześniej na śpiewaną liturgię czytań. W Boże Narodzenie i drugi dzień świat Msze św. jak w każda niedzielę tj. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 16.30, 18.00.

Z radością informujemy, że w związku z setną rocznicą śmierci św. Brata Alberta, Konferencja Episkopatu Polski i Sejm Rzeczypospolitej ustanowił rok 2017 Rokiem Świętego Brata Alberta, który rozpoczyna się w Boże Narodzenie 2016 r. (w dzień śmierci św. Alberta), a kończy w Boże Narodzenie 2017 r.

KOLĘDA od 27-30 grudnia  - od godz. 16.00.  Dalszy ciąg Nowym Roku
        Wtorek -  ul. Poligonowa (bez bloków)
        Środa -   ul. Nowickiego, Szymańskiego, Gen. Ducha, Mineralna, Północna i Zdrojowa.
        Czwartek - ul. Sławinek
        Piątek - ul. Willowa (bez bloków)

RORATY o. godz. 6.00 - zapraszamy z lampionami adwentowymi. Po roratach śpiewane Godzinki.

REKOLEKCJE ADWENTOWE - w dniach 11 (niedziela) - 13 XII (wtorek).
SPOWIEDŹ rekolekcyjna
– w poniedziałek od 17.00 – 21.00

W poniedziałek - kolejny dzień modlitw do św. Michała Archanioła z modlitwami wstawienniczymi o uwolnienie od wszelkiego zła, chorób duszy i ciała. Nabożeństwo po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00. Indywidualne prośby można złożyć na karteczkach przed nabożeństwem.

OPŁATKI na Boże Narodzenie  - poświęcone w I Niedzielę Adwentu (27 listopada) będą roznoszone w pierwszym tygodniu Adwentu po całej parafii przez członków Rady Parafialnej, Legionu Maryi, Żywego Różańca, Domowego Kościoła, Br. Waltera i chętnych mieszkańców danego bloku. Dla rozpoznania przedstawicieli naszej parafii będą mieć identyfikatory i zeszyty z pieczęcią parafii. Dziękujemy za ich serdeczne przyjmowanie. Bardzo ważnym jest, aby na Wigilie brać tylko opłatki poświęcone, a dodatkowo jeżeli bierze się je z parafialnego kościoła, jest to duchowa łączność podczas wigilii z zakonnikami pracującymi w parafii. Dobrowolne ofiary składane za opłatki są okazją do wsparcia wielkiego dzieła budowy kościoła, który wymaga jeszcze wiele inwestycji. 

Uroczysty Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla w całej Polsce (19 listopada w Łagiewnikach) - poprzedziło w naszej parafii osobiste przygotowanie się poprzez Nowennę oraz 7-dobowe JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Codziennie, dzień i noc trwała modlitwa według wyznaczonych dyżurów  dla poszczególnych grup, bloków i ulic. Istotne były także stałe punkty Jerycha
  7.00 – Msza Św. (po Mszy Godzinki)
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17.30 – Wypominki za zmarłych
18.00 – Msza Św. (z rozważaniem Intronizacyjnym i Nowenną)
21.00 – Apel Jasnogórski
24.00 – Msza Św.
W sobotę 19 XI o g. 12.00 – połączyliśmy się w naszym kościele poprzez transmisję z bazyliką w Łagiewnikach, by wspólnie uczestniczyć w uroczystym narodowym Akcie Intronizacji.
W niedzielę 20 XI - po każdej Mszy św. odczytano uroczysty Akt Intronizacji.
Spowiedź
- podczas Mszy św. o godz. 7 i 18 
Zakończenie
– w Niedzielę (20 XI) Mszą św. o godz. 18.00

Nabożeństwa za zmarłych "WYPOMINKI" - codziennie o godz. 17.30 (wyczytywanie zmarłych i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. wieczornej Różaniec za zmarłych). Kartki wypominkowe można zabrać z kościoła lub wydrukować sobie z tego wzoru. Karki składamy w zakrystii lub do specjalnego pudełka.

W uroczystość Wszystkich Świętych (wtorek) - Msze św. jak w każdą niedzielę: 7, 9, 11, 13, 16.30, 18.
W dzień zaduszny
(w środę)
Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 20.00. W te dni można zyskać dla zmarłych odpust zupełny, za nawiedzenie kościoła lub cmentarza.


Jubileuszowy FESTYN PARAFIALNY 2 X 2016 r.  z okazji 25-lecia naszej parafii.
Aby zobaczyć pełny program kliknij na zdjęciu poniżej.
Aby zobaczyć wyniki konkursów kliknij TUTAJ  

W ramach przygotowania ogłaszamy specjalne konkursy jubileuszowe zarówno dla dzieci jak i młodzieży i całych rodzin. TUTAJ ZAPOZNAJ SIĘ Z TEMATAMI KONKURSÓW.

Przygotowanie do I Komunii św. - w 2 i 4 niedzielę miesiąca. Podział na 2 grupy: dziewczynki o godz. 12.15, chłopcy o godz. 14.00. Wszyscy obowiązkowo spotykają się na Mszy św. o godz. 13.00. Rodzice dzieci uczestniczą w spotkaniach w 2 niedzielę miesiąca oraz w ewentualnych specjalnie wyznaczonych dniach.

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. - poniedziałek 15 sierpnia - Msze św. jak w każdą niedzielę.

We wtorek - święto i odpust Porcjunkuli - Msze św. o godz. 7, 18 i 20.

Światowe Dni Młodzieży - kilkadziesiąt osób z naszej parafii wyjechało do Krakowa razem z o. Radomiłem i o. Emanuelem. My natomiast w Lublinie łączymy się duchowo i śpiewamy w kościele hymn ŚDM. O. Julian przed każdą mszą świętą uczy nas śpiewać ten hymn w nieco uproszczonej formie z organami. Oto fragment (ucz się razem z nami) 

* Bilety na Arenę Lublin  - osoby, które zgłosiły sie do uczestnictwa w spotkaniu młodych na Arenie Lublin 23 lipca, mogą odebrać darmowe bilety w zakrystii.
Uroczystość POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - niedziela 19 czerwca o godz. 11.00.  Była to równocześnie uroczystość odpustowa św. Brata Alberta, przeniesiona z piątku 17 czerwca na niedziele. Kościół konsekrował J.E. Ks. Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Fotograficzną relację można zobaczyć w naszej galerii lub na lublin.gosc.pl

Miesięczny Dzień modlitw do św. Michała Archanioła - poniedziałek 11 lipca - g. 18.00.  Msza św. o  uzdrowienie i uwolnienie od wszelkiego zła oraz nabożeństwo z aktem oddania się pod opiekę św. Michała Archanioła, z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dzień ten jest comiesięczną kontynuacją zawierzenia parafii opiece św. Michała, zapoczątkowanego podczas rekolekcji z Nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z Gargano.

Czwartek 26 V - Procesja Bożego Ciała - po Mszy św. o godz. 9.00   (zobacz mapke trasy procesji) 
   Porządek Mszy św. jak w niedzielę.  Zdjęcia z procesji można obejrzeć tutaj. FOTO

22 maja - Rocznica I Komunii Świętej - o godz. 11.00. Spotkania organizacyjne w czwartek i piątek o g. 16.20.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - wtorek 3 maja - Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

8 maja - I Komunia Święta - o godz. 11.00.

Trwają PRACE BUDOWLANE przy kościele:  1) tynkowanie i ocieplenie kościoła, 2) wykonanie tabernakulum do głównego ołtarza, 3) wykonanie oświetlenia: 4 żyrandole i 14 kinkietów, 4) dokończenie elewacji frontonu kościoła, 5) prace przy ozdabianiu placu kościelnego.  Chętnych prosimy o wsparcie na konto nr: 54 1240 2500 1111 0000 3777 3537. 

PIELGRZYMKI w 2016 r.  - do Włoch (27 IV - 6 V) program;   do Ziemi Świętej (2-9 września) program

Niedziela Miłosierdzia - o godz. 15.00 "Godzina Miłosierdzia"

Wielki Tydzień
W. Środa       - Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 18.30
W. Czwartek - odwiedziny chorych od godz. 9.00
                     - godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej
                     - Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00
W. Piątek:    - godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
                    - godz. 18.00 - Liturgia Wielkiego Piątku
                    - Adoracja w Grobie przez całą noc
                      (wykaz ulic i bloków do adoracji)
                    - (możliwość spowiedzi do 24.00  "Noc konfesjonałów")
W. Sobota   - Święcenie pokarmów od 8.00 - 15.00
                   - godz. 19.00 Liturgia Wielkiej Soboty
Niedziela     - Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 (należy uwzględnić też zmianę czasu)
Dzień modlitw do św. Michała Archanioła - w każdy 2 poniedziałek miesiąca,  obejmujący Mszę św. o uzdrowienie i uwolnienie od wszelkiego zła ( o godz. 18.00) oraz modlitwy wstawiennicze po Mszy św. wraz z osobistym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dzień ten będzie regularną kontynuacją aktu oddania się naszej parafii pod opiekę św. Michała Archanioła, zapoczątkowany podczas rekolekcji z Nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z Gargano. Na pamiątkę zakupiona została też do kościoła kopia figury św. Michała Archanioła, poświęcona na pierwszym tego typu nabożeństwie 14 marca 2016 r.

Rekolekcje wielkopostne - 28 Luty - 2 marca,  połączone z Nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano. Był to wspaniały czas MOCY i ŁASKI. Bogu niech będą dzięki!

Szokujące działania wobec Centrum Onkologii w Lublinie - 9 Lutego marszałek województwa Sławomir Sosnowski (PSL) z niezrozumiałych powodów odwołał prof. Elżbietę Starosławską ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.  Wiadomość tym bardziej szokująca, że prof. Starosławska jest osobą najbardziej zasłużoną dla Onkologii Lubelskiej, zarówno jako lekarz jak i dyrektor. To ona "stworzyła" ten szpital, określając go jako "dzieło Boże i ludzkie". Temu szpitalowi i chorym na raka poświęciła całe swoje życie, ratując zdrowie tysiącom ludzi. Za to jej poświęcenie i osiągnięcia powinien się należeć medal zasługi, a nie poniżenie. Ponieważ jednak ostatnio sprzeciwiła się zakusom zmiany profilu szpitala, co zaszkodziłoby pacjentom, wrogowie postanowili ją zniszczyć, używając w mediach nieprawdziwych oskarżeń. Ekonomia wzięła górę nad człowiekiem i moralnością. Nie wolno nam być obojętnymi wobec tych złych działań.  Wiadomo bowiem, że ....    (czytaj dalej)   

Nabożeństwa w Wielkim Poście

          W TYGODNIU
                 17.30 - Droga Krzyżowa
- codziennie oprócz czwartku
                                                           w Piątek dodatkowa o godz. 19.30 (dla młodzieży i dłużej pracujących)
                                                           (Dzieci zapraszamy szczególnie w środy)
                           - w czwartek Godzinki o Męce Pańskiej

         W NIEDZIELE
          - po Mszy o godz. 7.00 -  Godzinki o Męce Pańskiej
          - o godz. 8.30             - Różaniec
          - po Mszy o 9.00         - Koronka do Bożego Miłosierdzia - śpiewana
          - po sumie o 11.00      - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
          - o godz. 17.30           - Droga Krzyżowa

 Środa Popielcowa - Msze św. z posypaniem popiołem o godz. 7.00, 18.00 i 20.00

 Dzień chorych - 11 lutego czcimy Matkę Bożą z Lourdes. W tym dniu obchodzimy także światowy dzień Ludzi Chorych i modlimy sie w ich intencji. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy chorym sakramentu namaszczenia.

●  2 II, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) - Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 20.00. 

*  Wystrój kościoła i szopka w 2015/6 r. (Kliknij, aby oglądnąć) więcej zdjęć.


●  Zakończyła się wizyta duszpasterska (kolęda) - trwała od 27 XII 2015 - 28 I 2016 r. Dziękujemy naszym parafianom za serdeczne przyjmowanie. Niech wraz z odwiedzinami kapłana zstąpi na te domy Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok.

 

Klub Dyskusyjny

Spotkania w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w klasztornej  "Kawiarence pod Aniołkiem"    
Klub powstał w styczniu 2012 r. i ma na celu umożliwienie wzajemnej wymiany myśli na tematy z zakresu kultury, historii, prawa i współczesnej cywilizacji.

 

 PIELGRZYMKI w 2016 r. 

Do Włoch - 27 IV - 6 V 2016 r. PROGRAM

do Ziemi Świętej - 2-9 września 2016 r. PROGRAM

do Radecznicy - 13 czerwca

do Częstochowy (Legion Maryi) - 9/10 września


CODZIENNY  RÓŻANIEC  

- w dni powszednie o godz. 18.30.
- w niedziele o 8.30.
 Odmawiamy go nieustannie już od początku września 2011 r. Główną intencją jest modlitwa za Ojczyznę, a także w różnych intencjach naszej parafii, byśmy budowali nie tylko kościół ale także stanowili piękną duchowo wspólnotę.

 

 I  KOMUNIA  ŚWIĘTA i BIERZMOWANIE 

W 2016 r. I Komunia - 8 maja g. 11.00
Rocznica I Komunia - 22 maja
g. 11.00
Bierzmowanie
- 10 czerwca g. 18.00

●Tylu nas odwiedziło